Z roku na rok powstają nowe biura detektywistyczne, popularność co do wynajęcia prywatnego detektywa rośnie. Jednak na rynku jest wiele biur, agencji, które psują wizerunek tego zawodu i jak się okazuje wybór dobrego biura to nie łatwa rzecz. Nie jest zasadą, iż biura najlepiej rozreklamowane, z ładnie wykonaną strona www, skutecznie i uczciwie wykonają Twoje zlecenie. Warto zwrócić uwagę na parę szczegółów.

  1. Umowy-profesjonalne i legalne biuro detektywistyczne przed przystąpieniem do realizacji zlecenia, przygotuje umowę, a po jej zrealizowaniu wystawi fakturę VAT na wykonane usługi. Kolejnym ważnym dokumentem jest posiadanie koncesji na wykonywane usługi detektywistyczne oraz ważne ubezpieczenie OC, do prowadzenia tej działalności.
  2. Jakość dowodów-skuteczne biuro detektywistyczne zbierze ważne, legalne i przede wszystkim dobrej jakości zdjęcia lub filmy oraz inne materiały dowodowe. Niepodważalne dowody to takie, które detektyw pozyska robiąc rzetelne zdjęcia, przedstawiające konkretne, ważne dla sprawy momenty, dzięki którym uzyska się przewagę w sądzie. Następnie opisze realizację w raporcie, sprawozdaniu. Profesjonalne biuro to takie, które na życzenie klienta wstawi się na rozprawę by poświadczyć zebrane dowody.
  3. Dostępność-jeżeli praca detektywa ma przynieść pożądane efekty to biuro powinno być czynne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i w tych terminach móc działać niezależnie nawet od świąt. Kolejną kwestią jest zasięg pracy. Dobra agencja detektywistyczna w Krakowie działa na terenie całego kraju, a czasem nawet poza granicami, przemieszczając się w różne rejony.
  4. Wiarygodność-jedną z najważniejszych rzeczy jest posiadanie licencji prywatnego detektywa na wykonywany zawód. Przed przystąpieniem do współpracy z biurem warto poprosić o okazanie tego dokumentu. Wzór licencji jest dostępny w Internecie. Jeśli detektyw, który ma się zając naszym zleceniem unika jej okazania to lepiej nie podejmować dalszej współpracy.

Kontakt