Co powinieneś wiedzieć o procesie rozwodowym

Praktyczne porady oraz wskazówki detektywa

W Polsce z roku na rok rośnie liczba rozwodów. Co trzecie małżeństwo się rozstaje – w każdym roku tendencja wzrasta. Przyczynami rozstania jest niezgodność charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu przez jednego z małżonków oraz problemy finansowe.
Kiedy decydujesz się ostatecznie na wszczęcie procesu rozwodowego, powinieneś mieć wiedzę, pomocną w jaki najlepszy i najbardziej korzystny sposób dla Ciebie, rozpocząć te działania, bo od nich może zależeć późniejszy sądowy werdykt.
Kancelarie adwokackie podkreślają, iż jednym z najważniejszych czynników to twarde i przekonywujące dowody oraz opanowanie i spokój podczas rozpraw. Wynik całego procesu najczęściej zależy od tego, która strona zbierze lepsze dowody winy drugiej strony, co do rozpadu małżeństwa oraz przedstawi lepsze argumenty które korzystnie wpłyną na etap końcowy rozprawy. Dlatego ważne abyś wybrał renomowaną kancelarie adwokacką, gdyż to jej mecenas będzie prowadził twoją sprawę, ustalając odpowiednią taktykę oraz kompletując odpowiednie dokumenty.


Zanim dojdzie do procesu, trzeba skompletować odpowiednie dowody o winie, gdyż to dowody a nie argumenty są kluczem do wygranej sprawy. Mogą to być smsy, e-maile, listy, zeznania świadków oraz zdjęcia lub filmy np. dotyczące zdrady małżeńskiej, które dostarczą Ci nasi profesjonalni detektywi. 
Podczas przesłuchania małżonków, a także w trakcie całej sprawy, sąd zadaje pytania, na które warto wcześniej znać odpowiedź. Zastanów się więc m.in. z jakiego powodu zdecydowałeś się na zawarcie małżeństwa, jakie są przyczyny pogorszenia stosunków małżeńskich i jakie próby ratowania związku podejmowałeś. Przypomnij też sobie podstawowe informacje nt. swojego małżeństwa (data ślubu cywilnego lub konkordatowego, daty urodzin dzieci, początek kryzysu w związku) i ustal swoje dochody netto oraz wysokość comiesięcznych wydatków. Pamiętaj też, że pytania zadaje nie tylko sąd, ale także druga strona procesu – tu trudno przewidzieć, jakie kwestie mogą być poruszone (jeśli znasz swojego współmałżonka, wiesz o co może ewentualnie zapytać). Na pytania zadawane przez sąd i przeciwnika odpowiadaj rzeczowo i konkretnie – pozwoli to na szybsze zakończenie procesu.
Sąd w sprawach rozwodowych rzadko wydaje wyrok na pierwszej rozprawie, czasami sprawa może się toczyć długi okres. Jeśli według sądu istnieje szansa na dalsze małżeństwo, skieruje taką parę do mediatora, gdzie w kolejnej fazie po nieudanej mediacji, sąd wyda dalsze decyzje jak np. separacja.

Reasumując najpierw skoncentruj się na zebraniu argumentów oraz materiału dowodowego, które następnie zlecisz w Biurze Detektywistycznym - Detektyw Kraków P&P Piotr Poźniak, gdzie współpracujemy z renomowaną kancelarią adwokacką, która wesprze Cię prawnie.

Kontakt